Oferta Przedszkola

Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój dziecka poprzez organizowanie różnego rodzaju działań edukacyjnych:

• Uczestniczymy w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych na terenie muzeów:Archeologicznego, Drukarstwa, Historycznego, Etnograficznego, Łowiectwa i Jeździectwa.
  • Organizujemy spotkania integracyjne związane ze środowiskiem społeczno-przyrodniczym – Sprzątanie Świata, Święto Drzewa, Dzień Wody i Dzień Ziemi.
  • Aktywnie włączamy się w różnego rodzaju akcje charytatywne.
  • Uczestniczymy z dziećmi w wielu konkursach lokalnych i ogólnopolskich. Sami też jesteśmy organizatorami Ogólnopolskich Konkursów min. („Mam prawo..” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka i „Zwiastuny wiosny” pod patronatem Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego).
  • Organizujemy Ekologiczny Tydzień na „Wesołej Górce”.
  • Bierzemy cykliczny udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych w pobliskich bibliotekach dla dzieci i młodzieży oraz spotkaniach autorskich z autorami książek dla dzieci (W. Chotomska, L. Łącz, D. Gellner).
  • Wyjeżdżamy na spektakle teatralne do warszawskich teatrów.
  • Organizujemy doświadczenia poszukujące dzięki wyjazdom do gospodarstw agroturystycznych.
  • Jesteśmy członkiem Klubu Czytających Przedszkoli i systematyczne czytamy dzieciom książki oraz uczestniczymy w corocznym Tygodniu Czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci